Radovi na novoj prometnici i pješačkoj stazi u završnoj fazi: spoj Krešimirove i Gupčeve uskoro u funkciji

Kroz mjesec dana bit će završeni radovi na spoju Ulice kralja Petra Krešimira IV. s Ulicom Matije Gupca. Radovi ulaze u završnu fazu – završene su instalacije, postavljaju se preostali rubnjaci, a prometnica se priprema za asfaltiranje. Postavljen je i četvrti krak semafora koji će nakon završetka asfaltiranja biti pušten u funkciju.

Glavni cilj projekta je povećanje prometne protočnosti te rasterećenje prometa prema kompleksu Vegeška, koji iz godine u godinu bilježi sve veći broj korisnika sportskih i rekreativnih sadržaja.

Radove izvodi Ceste d.d. Bjelovar.

Projekt obuhvaća izgradnju nove prometnice i pješačke staze u Ulici kralja Petra Krešimira IV., na dionici od križanja s Ulicom Zrinski vrt do spoja s Ulicom Matije Gupca. Uz to, nadograđuje se javna rasvjeta te modernizira postojeće semaforizirano križanje u Gupčevoj ulici, čime će se dodatno unaprijediti sigurnost svih sudionika u prometu, s posebnim naglaskom na sigurnost djece.

Završetkom radova omogućit će se brži i jednostavniji pristup kompleksu Vegeška te smanjiti potreba za korištenjem obilaznih pravaca. (virovitica.hr, fotografije: LM Digital)

Najnovije vijesti