Na 11. sjednici Gradskog vijeća Grada Virovitice, održanoj u četvrtak, 25. lipnja, donesene su odluke o dodjeli Zlatnih plaketa i Zahvalnica Grada Virovitice. Javna priznanja laureatima će, kao i svake godine, biti uručena na svečanoj sjednici u sklopu proslave Dana grada – Rokova.
Zlatne plakete Grada Virovitice dobit će:
- ZEA d.o.o. za proizvodnju, promet i usluge u poljoprivredi – za izniman doprinos razvoju lokalnog gospodarstva te unaprjeđenju poslovnog okruženja,
- fra Ivica Jagodić – za izniman doprinos u području kršćanske duhovnosti i očuvanju kulturne baštine.
Zahvalnice Grada Virovitice dobit će:
- Informativni centar Virovitica – povodom 60 godina rada na informiranju, očuvanju lokalne tradicije i praćenju svih događanja u našem kraju,
- Zdravko Per – za izniman doprinos razvoju, jačanju i dugogodišnjem provođenju partnerske suradnje između Grada Virovitice i češkog Grada Vyškova,
- Josef Kachlik – za izniman doprinos razvoju, jačanju i dugogodišnjem provođenju partnerske suradnje između češkog Grada Vyškova i Grada Virovitice,
- Melita Harmund – za izniman doprinos, nesebičan trud i dugogodišnji rad na očuvanju uspomene na poginule hrvatske branitelje, promicanju vrijednosti Domovinskog rata te pružanju podrške stradalnicima i njihovim obiteljima,
- Tonček Pilek – za 100 dobrovoljnih darivanja krvi,
- Šahovski klub Virovitica – povodom 100 godina postojanja i djelovanja kluba,
- Nogometni klub Rezovac – povodom 50 godina postojanja i djelovanja kluba,
- Teniski klub Didon – povodom 30 godina postojanja i djelovanja kluba.
(virovitica.hr, fotografija: K. Toplak/Ilustracija)

