Proveden projekt „Grad koji diše – 2. dio“

Grad Virovitica uspješno je proveo projekt „Grad koji diše – II. dio“, kojim su provedene mjere prilagodbe klimatskim promjenama s ciljem jačanja otpornosti urbanih sredina te unaprjeđenja kvalitete javnog prostora.

U sklopu projekta posađena su 324 stabla na području grada Virovitice, postavljene su vreće za navodnjavanje, trajnice te klupe i sjenice.

Provedbom projekta povećan je broj stabala i zelenih površina u urbanom području, poboljšani su mikroklimatski uvjeti te dodatno unaprijeđeni uvjeti za boravak građana u javnom prostoru.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 215.382,00 eura, dok je projekt sufinanciran sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u iznosu od 172.305,60 eura, odnosno 80 % opravdanih troškova projekta.

Grad Virovitica i nadalje nastavlja s ulaganjima u održivi razvoj, ozelenjavanje urbanih prostora te podizanje kvalitete života svojih građana.

(virovitica.hr, fotografije: Grad Virovitica, Kristijan Toplak)

Grad koji dise clanak

Najnovije vijesti