Blagdanski prosinac u Virovitici ušao je u novi, još življi tjedan pun raznih sadržaja za sve generacije. Nakon prva dva tjedna adventskih događanja, i ovog se tjedna nastavlja bogat program koji će u grad donijeti radionice, predstave, božićne sajmove i posebne glazbene trenutke.
U danima do vikenda posjetitelje čekaju kreativne radionice u Gradskoj knjižnici i čitaonici te Gradskom muzeju, predstave Kerekesh Teatra te adventske priče za najmlađe. No, vrhunac prosinačkog raspoloženja očekuje se tijekom vikenda, kada će Šetnica i Kazalište Virovitica ponovno postati središta blagdanskog druženja.
U petak, 12. prosinca, program donosi božićno darivanje Caritasa, radionice adventskih vjenčića te večernju kazališnu predstavu, nakon koje slijedi jedno od najiščekivanijih glazbenih događanja – koncert Jakova Jozinovića, koji će svojom izvedbom dodatno naglasiti blagdansku atmosferu i otvoriti glazbeni dio vikenda.
Subota i nedjelja nastavak su čarolije uz božićni sajam, paljenje adventske svijeće, predstave, radionice i prigodne glazbene programe, a posebnu pozornost privući će aktivnosti za djecu, uključujući druženje s Djedom Božićnjakom, Moto Mrazovi te koncert banda Indian Summer.
Virovitica tako i ovog vikenda potvrđuje status grada s bogatim adventskim sadržajima, pozivajući sve građane i posjetitelje da urone u pravi božićni ugođaj.
Detaljan program pogledajte u nastavku…
(icv.hr)

