Latino ritmovi sinoć su odzvanjali povijesnim prostorijama Dvorca Pejačević kao rijetko kada dosad. Gradski muzej Virovitica, poznat kao #malivelikimuzej, proslavio je svoj šesti „mali rođendan“ koncertom legendarne skupine Cubismo, koja je u Viroviticu stigla prvi put i odmah osvojila publiku.
Atmosfera u muzeju bila je sve samo ne uobičajena. Umjesto tišine muzejskih hodnika, u zraku se osjećalo uzbuđenje, a publika se već prije početka programa gurkala bliže pozornici postavljenoj u prostoru obnovljenog Dvorca. Upravo je taj projekt „5 do 12 za Dvorac“ danas razlog svake prosinačke proslave u sklopu manifestacije “Prosinac u gradu”, podsjetila je ravnateljica Mihaela Kulej. Prije nego što je Cubismo preuzeo pozornicu, okupljenima se obratila emotivno i s puno ponosa.
– Hvala vam što ste večeras ovdje, na proslavi šestog rođendana našeg malog velikog muzeja. Petog prosinca prije šest godina otvorili smo obnovljeni Dvorac i od tada svake godine ovim datumom darujemo koncert našim posjetiteljima. Prije svega želim čestitati svojim djelatnicima, hvala i našem osnivaču na stalnoj podršci, ali najveće hvala ide vama, našim posjetiteljima. Bez vas ništa od ovoga ne bi imalo smisla – istaknula je Kulej.
Potom je publiku pozdravila i zamjenica virovitičkog gradonačelnika Vlasta Honjek-Golinac.
– Čestitam djelatnicima i ravnateljici na uspješnom radu ovih posljednjih godina. Još jednom čestitam šesti rođendan malom velikom muzeju i želim vam da se večeras lijepo zabavite – rekla je Honjek-Golinac te pozvala posjetitelje da istraže sve novitete koje muzej ima i priprema. Kasnije se koncertu pridružio i gradonačelnik Ivica Kirin, a u zaraznim ritmovima uživala je i direktorica Turističke zajednice grada Virovitice Tamara Štefanec.
A onda je pozornicu preuzeo Cubismo.
– Vjerovali ili ne, više od 30 godina postojimo kao grupa, a prvi put smo u Virovitici. Došli smo po mraku, ali sve izgleda lijepo. Veselimo se što smo ovdje u ovom lijepom gradu. Mi ćemo se zabavljati i nadamo se da ćete i vi s nama uz afrokubansku glazbu, ritam i veselje – rekao je pjevač Ricardo Luque iz Venezuele.
Publika je odgovorila pljeskom, a Dvorac Pejačević pretvorio se u plesni podij na kojem su latino ritmovi proslavili još jednu uspješnu godinu #malogvelikogmuzeja.
(icv.hr, žđl, fotografije: Ivan Borbaš)
























