Objavljeno:

Podijeli:

Slične objave

Plivačice Virovitice prve u državi!

Popularni sadržaj

U organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza Crikvenički plivački klub je bio domaćin Kriterijskog mitinga B klubova tj. državnog natjecanja plivačkih klubova koji treniraju samo na otvorenim bazenima. Natjecanje je održano na Gradskom plivalištu Crikvenica 27. i 28. kolovoza.U organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza Crikvenički plivački klub je bio domaćin Kriterijskog mitinga B klubova tj. državnog natjecanja plivačkih klubova koji treniraju samo na otvorenim bazenima. Natjecanje je održano na Gradskom plivalištu Crikvenica 27. i 28. kolovoza.
Na natjecanju su sudjelovali sljedeći klubovi: Crikvenički plivački klub, PK ‘Dupin’ – Biograd na moru, PK Đakovo, Vinkovački plivački klub, PK ‘Vinodol’ – Novi Vinodolski, PK Delnice, PK Kaštela, PK ‘For’ – Starigrad, Korčulanski plivački klub i PK Virovitica.

Plivački klub Virovitica vodili su trener Dino Pavoković, Mario Novak i Zdenko Požežanac, a ekipu su predstavljali sljedeći sudionici: Anamarija Zdjelar, Leonora Bedeković, Vedrana Moslavac, Lucija Relić, Martino Grba, Ivan Požežanac, Ivan-Zvonimir Prša, Domagoj Ivanković, Matija Šalgaj, Fran Hercigonja, Silvijo Švast, Juro Oršulić, Sven Barčan i Karlo Koledić.
Najvrjedniji rezultat natjecanja ostvario je plivač Ivan Požežanac za što je nagrađen peharom organizatora, a taj rezultat ostvario je osvojivši prvo mjesto na 100m slobodno, 50m i 100m leptir, drugo mjesto na 200m mješovito i treće mjesto na 50m prsno.

Seniorke PK Virovitica (Anamarija Zdjelar, Leonora Bedeković, Vedrana Moslavac, Lucija Relić) okićene zlatom osvojile su ekipno prvo mjesto u državi što je prvi puta od osnutka plivačkog kluba.
Kadeti plivačkog kluba (Ivan Požežanac, Matija Šalgaj, Silvijo Švast, Juro Oršulić, Sven Barčan) osvojili su ekipno drugo mjesto u državi, a seniori u sastavu Ivan-Zvonimir Prša, Martino Grba, Domagoj Ivanković i Fran Hercigonja zauzeli su treće mjesto.
Vrijedne rezultate i iskrene čestitke zavrijeđuju:
Vedrana Moslavac – prvo mjesto na 50m prsno, 100m leptir i 100m prsno; treće mjesto na 50m leptir;
Martino Grba – prvo mjesto na 200m prsno; drugo mjesto na 50m i 100m prsno;
Domagoj Ivanković – prvo mjesto na 50m leptir; drugo mjesto na 100m leptir;
Ivan-Zvonimir Prša – drugo mjesto na 50m leđno; treće mjesto na 100m leptir;
Matija Šalgaj – drugo mjesto na 50m leptir; treće mjesto na 50m slobodno;
Anamarija Zdjelar – treće mjesto na 50m leđno;
Leonora Bedeković – treće mjesto na 100m leptir;
Ženska seniorska štafeta u sastavu Vedrana Moslavac, Anamarija Zdjelar, Leonora Bedeković i Lucija Relić – prvo mjesto na 4×50m slobodno, drugo mjesto na 4×50m mješovito i 4×100m slobodno;
Muška seniorska štafeta u sastavu Ivan-Zvonimir Prša, Domagoj Ivanković, Martino Grba i Fran Hercigonja – prvo mjesto na 4×50m mješovito, drugo mjesto na 4×50m slobodno i 4×100m slobodno;
Muška kadetska štafeta u sastavu Ivan Požežanac, Matija Šalgaj, Juro Oršulić i Silvijo Švast – drugo mjesto na 4×50m slobodno, 4×100m slobodno, 4×50m mješovito.

(Dino Pavoković)

Skip to content